راه های افزایش ماندگاری عطر بر روی پوست

راه های افزایش ماندگاری عطر

راه های افزایش ماندگاری عطر بر روی پوستزمان مطالعه: ۳ دقیقه

پیش از این راجع به عطر های مناسب تابستان صحبت کرده ایم. این نوع عطر ها از آنجا که خنک و ملایم و سبک هستند معمولا ماندگاری کمتری نسبت به عطرهای گرم و شیرین دارند. از طرفی گرما هوا باعث می شود عطر به اصطلاح بپرد. بنابراین در این مقاله سعی داریم راجع به چگونگی دوام و ماندگاری بیشتر عطر بر روی پوستتان و همچنین پخش بوی بیشتر عطر صحبت کنیم.

  • عطر را به محلی بزنید که نبض دارد

گردش خون و نبض باعث پخش بوی بیشتر عطر می شود، بنابراین عطر را بر نقاطی اسپری کنید که دارای نبض است. مهمترین این نقاط عبارتند از: مچ دست ها، رگ گردن، پشت گوش، پشت زانو و …

ماندگاری عطر روی نبض
  • به محل اسپری دست نزنید

پس از آن که عطر را اسپری کردید، به هیچ وجه آن را پخش نکنید. بار ها دیده ایم پس از اسپری عطر بر روی مچ، مچ ها را بر روی یکدیگر می کشد، این کار باعث میشود مولکول های عطر شکسته شود و ماندگاری خود را از دست بدهد. همچنین این کار باعث تبخیر سریع تر عطر می شود و در نتیجه دوام عطر بر روی پوست کاهش می یابد.

  • پوستتان را تمیز کنید

پیش از زدن عطر، مطمئن شوید که بدنتان از هر نوع ماده رایحه داری پاک است. وجود عطری دیگر بر روی پوست و یا اسپری های ضد تعرق و … باعث می شود که عطرتان با آنها واکنش دهد و بوی آن تغییر کند.

  • پوستتان را مرطوب کنید

عطر بر روی پوست های چرب یا مرطوب دوام بیشتری دارد. بنابراین اگر پوستتان خشک است، حتما از مرطوب کننده استفاده نمایید و پس از آن عطر را اسپری کنید. میتوانید برای دوام بیشتر عطر، بر روی نقاط نبض دار مرطوب کننده فاقد بو استفاده کنید و پس از آن عطر را اسپری کنید

  • عطر را در جای گرم نگه ندارید

نگهداری عطر در جای گرم باعث شکسته شدن پیوندهای مولکولی می شود که این امر هم باعث تغییر بوی عطر می شود و هم ماندگاری عطر را کاهش می دهد. بهترین مکان برای نگهداری عطر، مکانی خنک و خشک می باشد.

  • عطر را بر روی بدنتان اسپری کنید

بهتر است عطر را بر روی بدنتان اسپری کنید نه لباس تان. با توجه به موارد فوق، اسپری عطر بر روی بدن پخش بوی بیشتر و دوام بیشتری دارد. در حالی که وقتی به لباس اسپری کنید، عطر جذب پارچه می شود و از ماندگاری بوی عطر کاسته خواهد شد.

اشتراك گذاری نوشته