طراحی مد از ایده تا اجرا

طراحی مد از ایده تا اجرا

طراحی مد از ایده تا اجرازمان مطالعه: ۲ دقیقه

برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق لازم است مهارت های خود را توسعه دهید. بخشی از این مهارت ها اکتسابی هستند و با گذراندن دوره های آموزشی می توان تا حدودی بر آنها تسلط یافت. مهارت هایی از قبیل درک و شناخت رنگها و بافت های مختلف و توانایی ترکیب آنها با یکدیگر، تسلط به طراحی مد و تجسم مفاهیم در بعد سوم، شناخت انواع متریال مصرفی و ابزار آلات در حوزه صنعت مد از قبیل انواع پارچه و روش های تولید آن، ماشین آلات دوخت، انواع خرج کار و …، تسلط بر متدهای مختلف ساخت الگو، تکنیک های دوخت همچنین کسب دانش در زمینه های مدیریت مالی و تجاری، شناخت نیاز مشتری و بازاریابی از مهم ترین ارکان این صنعت می باشد. طراحی مد بسیار تحت تاثیر نگرش های اجتماعی و فرهنگی جوامع مختلف بوده و به میزان همین تفاوت هاست که از تنوع بالایی برخوردار است.

روش های ایده پردازی و اجرا در طراحی مد

طراحان مد به روش های مختلفی ایده ها و طرح های خود را به مرحله اجرا می رسانند. برخی در کنار یک تیم و با همفکری گروه به نتیجه دلخواه میرسند و برخی به صورت مستقل به ایده های خود جامه عمل می پوشانند. پوشاک که در واقع ابزار مد محسوب میشود میتواند بیانگر وضعیت اقتصادی و اجتماعی محیط خود باشد، در نتیجه یک طراح مد باید شناخت کافی از وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه ای که در آن به ایده پردازی و طراحی مد مشغول است داشته باشد.
طراح مد باید مخاطبان خود را شناسایی کرده و بتواند نیاز آنها را در موقعیت ها و مناسبت های مختلف برطرف کند. برای رسیدن به این هدف یک طراح مد گستره وسیعی از متریال و تکنیکها را در اختیار دارد و با به کار بردن خلاقیت خود میتواند به ایده های بکر دست پیدا کند که نتیجه آن ترکیب دل انگیزی از زیبایی و هنر خواهد بود. یک طراح لباس میتواند تصورات خود را بر روی کاغذ آورده و ابزارهای مختلف طراحی و نقاشی، کاغذهای رنگی و پارچه و… را به کار ببندد تا طرح مورد نظر خود را تجسم ببخشد، یا اینکه با پارچه بر روی مانکن به ایده خود جان ببخشد.

طراح مد - طراحی مد

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *