چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟زمان مطالعه: ۵ دقیقه

استایل بوهمین، که اغلب به آن “بوهو” گفته می شود، بیشتر هدفش داشتن استایلی آزاد و راحت است که در آن  از پارچه های نخی و پنبه ای و رنگ هایی با تنالیته خاکستری رنگی استفاده می شود.

سبک بوهمین در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی مرسوم شد، اما ریشه این سبک به زمان های قبلتر برمی گردد. بنابراین تاریخچه بزرگی برای الهام گرفتن از این سبک وجود دارد. مد بوهو به راحتی و هارمونی بین خود و طبیعت تاکید می کند. در حالی که قوانینی وجود دارد اگر طرفدار این سبک هستید باید آنها را مطالعه و رعایت کنید. در یک نگاه بوهو به شخصیت و خلاقیت مربوط می شود. بنابراین می توانید لباس موردنظر خود را بپوشید و آن را به یک ظاهر زیبا و شیک بوهو تبدیل کنید.

برای داشتن استایل بوهمین به مراحل زیر توجه کنید:

  • مرحله اول لباس های بوهمین:

۱. لباس خود را لایه بندی کنید

شما تلاش می کنید لباس راحتی داشته باشید و با پوشیدن آن احساس آرامش داشته باشید. راحتی و آرامش یکی از مهمترین مورد در استایل بوهمین است. بنابراین می توانید برای حفظ راحتی خود این استایل را انتخاب کنید.

این سبک، از استایل کولی ها در آن زمان الهام گرفته شده است. کولی ها برای گرم نگه داشتن خود، چندین لباس را به صورت لایه لایه بر روی یکدیگر می پوشیدند. به همین خاطر لایه لایه پوشیدن لباس یکی از مواردی است که در استایل بوهمین به چشم می خورد.

به طور مثال شما می توانید یک نیم تنه جذب را زیر یک شومیز گشاد بپوشید. همچنین می توانید  روی یک لباس راحت و آزاد، ژاکت بپوشید.

  • این روش یک مزیت دارد آن هم این است اگر هوا سرد یا گرم باشد شما می توانید هر زمان که بخواهید یکی از لباس ها را در بیاورید و دوباره بپوشید.
چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

۲. انتخاب لباس های سایز بزرگ و راحت

دامن های بلند و یا دامن های گشاد، همچنین تونیک و تاپ های سبک ایده خوبی هستند. هر چیزی که باعث می شود احساس راحتی کنید، انتخاب خوبی است.

  • همچنین می توانید به دنبال پیراهن بلند با دامن پرچین باشید و ظاهری آراسته داشته باشید.
  • سعی کنید کنید هنگام درست کردن استایل تان به قسمت بالایی استایل تان بیشتر توجه کنید. اگر شما می خواهید چهره تان جلب توجه کند بهتر است به لایه های لباسی که می پوشید کمی توجه کنید. به طور مثال شلوار زیر دامن نپوشید، زیرا که توجه شما را به سمت پایین جلب می کند و ظاهری سنگین به شما می دهد.
  ست کردن رنگ لباس همیشه به معنی هم رنگ پوشیدن نیست!
چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

۳. استایل های دو تکه ای

گاهی ممکن است یک لباس به تنهایی خوب باشد، اما می توانید با پوشیدن لباسی دیگر زیباتر به نظر برسید. اگر یک تونیک بسیار راحت انتخاب کردید که بپوشید، می توانید آن را با یک شلوار جذب یا لگ زیباتر کنید.

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

۴. انتخاب پارچه های پنبه ای

برای این استایل شما باید به دنبال لباس هایی باشید که از الیاف طبیعی همانند کنف، پنبه و … باشد. گاها می توانید از پارچه های ابریشمی، توری نیز استفاده کنید.

استفاده از لباس هایی که پارچه هایی مانند پلی استر دارند، توصیه نمی شود. به دنبال پارچه هایی باشید که به صورت طبیعی بدست آمده اند.

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟
  • مرحله دوم: اکسسوری های استایل بوهمین

۱. لاک

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که دوست دارید همیشه ناخن های لاک زده و طراحی شده داشته باشید باید بدانید، در این استایل رنگ لاک ها ساده و از رنگ های متالیک می باشد. همچنین می توانید از رنگ های طبیعی و خاکستری استفاده کنید .

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

۲. انتخاب جواهرات

برای استایلتان چند قطعه جواهرات انتخاب کنید. اگر لباس شما بسیار لطیف و راحت است می توانید از جواهرات زیبنده و قابل توجه انتخاب کنید. از جواهرات طبیعی انتخاب کنید و از انتخاب بدلیجات خود داری کنید.

  • فیروزه و چوب موارد خوبی برای استفاده در جواهرات هستند.
چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

۳. استفاده از دست سازه ها

صنایع دستی دست ساز را انتخاب کنید. از آنجا که سبک بوهمین تاکید بر ساده بودن دارد، سعی کنید جواهراتی که توسط افراد هنرمند ساخته شده است، انتخاب کنید. به فروشگاه هایی که جواهرات ارزان قیمت صنعتی دارند، نروید. به شما پیشنهاد می کنیم به مکان هایی بروید که می توان آثار هنرمندانه ای در آنجا پیدا کرد.

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

۴. برای تکمیل استایلتان از کمربند، روسری و کلاه استفاده کنید.

اگر این احساس را می کنید که استایل تان یک چیزی کم دارد، سعی کنید آن را با روسری، کلاه یا کمربند کامل کنید. شما می توانید از یک روسری زیبا به روش های متفاوت استفاده کنید . می توانید آن را به دور گردن خود بپیچید به عنوان دستمان گردن استفاده کنید یا گاهی به عنوان کمربند به دور کمر خود ببندید.

از آنجایی که یکی از ایده های اصلی سبک بوهمین لایه بندی است، اضافه کردن چند اکسسوری می تواند استایل تان را کامل کند.

چگونه استایل بوهمین داشته باشیم؟

اشتراک گذاری پست