چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟زمان مطالعه: ۸ دقیقه

بیشتر افراد به یک رنگ علاقه مند هستند اما ممکن است شما به رنگی که علاقه دارید رنگ مناسبی برای لباس های کمد شما نباشد. هر کسی یه گروه رنگ منحصر بفرد خود را دارد که باعث می شود با آن رنگ ها خاص تر به نظر برسند. هماهنگی بین رنگ های مناسب کنارهم، می تواند تفاوت بین یک لباس خیره کننده و یک لباس نامناسب را به وضوح نشان دهد.

در این مقاله شما می توانید با توجه رنگ پوستتان رنگ لباس هایی که مناسب شماست را پیدا کنید.

مرحله اول : پیدا کردن رنگ پوست

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

۱. رنگ پوست خود را تعیین کنید

به طور کلی رنگ پوست با تناژهای متفاوتی وجود دارد. اما ما آن را به دو دسته کلی : گرم و سرد تقسیم می کنیم. پوست های گرم شامل رنگ های زرد و نارنجی است، در حالی که پوست سرد شامل رنگ های صورتی و آبی کمرنگ است. دو روش کلی وجود دارد تا تشخیص دهید رنگ پوست تان جز کدام دسته است:

۱- تست رگ

در یک روز آفتابی دست تان را زیر نور خورشید بگیرید و به رگ های روی مچ یا کف دست تان نگاه کنید. افراد دارای رنگ پوست گرم رگ های شان در این حالت سبز به نظر می رسد، در حالی که افراد دارای پوست سرد رگ های شان به رنگ آبی یا بنفش هستند.

۲- تست جواهرات

در زیر نور طبیعی، یک دستبند نقره ای را روی مچ یک دست و دست دیگر را دستبند طلا بگذارید. به هر دو دست خوب نگاه کنید و ببینید کدام چهره شما را بهتر می کند. اگر دستبند طلا باشد، رنگ پوست شما گرم است . اگر دستبند نقره ای چهره تان را بهتر می کند، رنگ پوست شما سرد است.

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

۲. تشخیص رنگ های گرم و سرد

برای آموختن تشخیص رنگ های گرم و سرد، یک قانون این است که رنگ های گرم، رنگ زرد دارند، رنگ های سرد، رنگ آبی دارند. درک این دو حالت نیاز به تمرین دارد. در این جا لیست کلی رنگ های سرد و گرم را قرار داده ایم:

رنگ های گرم : قرمزها، نارنجی ها، زرد ها، سبز- زرد ها

رنگ های سرد : سبز اصلی ، آبی ها ، بنفش ها

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

۳. رنگ پوست خود را به خاطر داشته باشید

حالا با توجه به اطلاعاتی گفته شده، شما می توانید تعیین کنید کدام خانواده رنگ به پوست شما می آید. یک قانون خوب این است که رنگ هایی که باعث ایجاد یک تضاد در درخشندگی پوست شما می شود، می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر رنگ پوست شما گرم و تیره است، تنالیته های نارنجی ها و زرد ها تقریبا همیشه عالی به نظر می رسد. همچنین تنالیته رنگ جواهرات مثل سبز زمردی، یاقوتی و ارغوانی روی پوست شفاف، بدون در نظر گرفتن رنگ پوست بسیار جلوه می کند. برای اطلاعات بیشتر مقاله “رنگ پوست شما چه ارتباطی با رنگ لباستان دارد؟” را مطالعه بفرمایید.

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

۴. تاپ ها و روسری هایی بپوشید که رنگ چشمانتان را براق می کند

اگر می خواهید چشمانتان درشت و زیبا به نظر برسد از رنگ هایی با اشباع کامل استفاده کنید. بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با رنگ چشمان شما مطابقت دارد یا  رنگی که بیشترین تضاد رنگی را ایجاد می کند. قرمز های پر رنگ ، رنگ قهوه ای چشمان شما را به نمایش می کشند و برای چشمان رنگی یا روشن، به عنوان یک تضاد، خیره کننده جلوه می دهند.

مر حله دوم : انتخاب رنگ های خنثی

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟
  • ۶ اکسسوری را بگیرید، هر کدام یک رنگ خنثی متفاوت باشد. رنگ های خنثی شامل : خاکستری تیره و روشن، قهوه ای تیره و روشن، سفید و سیاه می باشند. خاکستری ها و قهوه ای ها دارای تنالیته های گرم و سرد هستند. بنابراین مواردی را انتخاب کنید که با مشخصات رنگ پوست شما مطابقت دارند. چیزهایی را که انتخاب کردید مطمئن شوید اندازه صورت شما و تقریبا تک رنگ باشد.
  مدل لباس مناسب برای تیپ اندامی الماسی شکل (Diamond Shape)
چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟
  • حالا به صورت خود در کنار هر شی نگاه کنید. این کار را با یک آینه دستی انجام دهید. سعی کنید متوجه شوید که کدام رنگ باعث ایجاد بهترین ظاهر در شما می شود. رنگ های مناسب چهره شما باعث می شوند چشمان شما روشن تر و پوست شما صاف تر به نظر برسد. از رنگ های خنثی ای که پوست شما را زردگونه یا قرمز گونه می کند، دوری کنید. اگر در انتخاب دچار مشکل شده اید از یک دوست علاقمند به دنیای مد، درخواست کنید نظرش را به شما بگوید.
چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟
  • یک یا دو رنگ خنثی را انتخاب کنید. این رنگ ها شامل رنگ لباس های کمد تان می شود. معمولا شلوار، پیراهن، کاپشن و کفش‏های شما باید از رنگ های خنثی انتخاب شده باشند. از ترکیب کردن رنگ های خنثی با هم اجتناب کنید.

مرحله سوم : ایجاد هماهنگی بین لباس های کمدتان

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟
  • لباس های رنگی ای را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما همسو باشند. چند مورد از خاکستری رنگی (رنگ هایی که تنالیته رنگ خاکستری در آن وجود دارد )از گروه رنگ ها انتخاب کنید و آنها را جزء رنگ های اصلی کمد لباس تان قرار دهید. این انتخاب می تواند سخت باشد، حتما از تست با آینه استفاده کنید تا مطمئن شوید این رنگ روی پوست شما عالی بنظر می رسند. یک لباس مناسب معمولا از یک رنگ خنثی و یک رنگ اصلی همراه با رنگی دیگر (می تواند از گروه رنگ های متضاد، مکمل و … باشد)، تشکیل می شود. استفاده از رنگ های بیشتر در لباس های تان استایل تان را شلوغ می کند.
چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

اکسسوری های خود را از رنگ های مکمل و متضاد انتخاب کنید. اگر می خواهید استایل راحتی داشته باشید، از اکسسوری های کمی استفاده کنید. یک کروات نارنجی یا یک دستمال جیبی با کت و شلوار سورمه ای می تواند استایل محافظه کارانه ای به شما بدهد. یک کمربند آبی رنگ با یک لباس گلبهی روشن شاید غیر معمول باشد اما شیک می شود.

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب یک نوع از جواهرات: اگرچه ممکن است بخش کوچکی از لباس شما را تشکیل دهند اما براقیت جواهرات به سرعت چشم را به خود جلب می کند. استفاده از دو رنگ از جواهرات هم زمان جلوه خوبی ندارد و شلوغ بنظر می رسد. به خصوص اگر لباس هایتان از چند رنگ مختلف باشد. نقره و تیتانیوم در دسته رنگ سرد ولی طلا و برنز از دسته رنگ گرم هستند.

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

کنار هم قرار دادن لباس ها را بیاموزید. حالا که اطلاعاتی از رنگ ها گفته شد می توانید برای استایل های متفاوت تان، لباس ها را با هم ترکیب کنید و در کمد لباس تان کنار هم قرار دهید. اگر هنوز هم در انتخاب لباس ها برای کنار هم قرار دادن مشکل دارید می توانید از مقاله های قبلی ما که در مورد استایل های متفاوت است کمک بگیرید. برای این کار ابتدا تمام لباس ها و اکسسوری هایی که دارید بپوشید و در کنار هم قرار دهید و بررسی کنید کدام لباس با کدام اکسسوری بهتر است.

چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

حالا به رنگ هایی که انتخاب کردید و نوع استایل تان، دقت کنید چه چیزی می خواهید به مخاطب یا محیط انتقال دهید. رنگ های خاکی، رنگ های گرم و رنگ های اشباع نشده می توانند شما را دوستانه و قابل دسترس جلوه دهند. قرمز های روشن جذب کننده و در دید بیشتر هستند. رنگ های تیره و تک رنگ می تواند شما را به شدت قدرتمند جلوه دهند. اگر می خواهید کمتر مورد توجه قرار بگیرید، رنگ های خاموش و کم رنگ بپوشید. رنگ های روشن نمایانگر سرزنده بودن و بی پروایی هستند، به خصوص رنگ بنفش شما را خلاق تر نشان می دهد.

اشتراک گذاری پست