نکات مهم هنگام خرید مانتو زنانه

نکات مهم هنگام خرید مانتو زنانهزمان مطالعه: ۷ دقیقه

احتمالاً شما هم کمدی پر از لباس و مانتوهایی با طرح و رنگ‌های متفاوت دارید که شاید تا به‌‌حال خیلی از لباس‌هایتان را فراموش کرده اید و هر زمانی‌ که کمدتان را باز کنید آن‌ها را به یاد می‌آورید، حتی اگر از آن دسته از بانوانی هستید که علاقه‌‏مند به خرید لباس‌ِ بیشتر از حدِ ضروری مورد نیازتان نیستید با ما همراه باشید تا چند نکته مهم خرید مانتو زنانه را بررسی کنیم.

 خرید مانتو را میتوان مهم‌ترین بخش خرید لباس بانوان ایرانی تلقی کرد. شما به‌ عنوان بانوی ایرانی از مانتو بیش از سایر لباس‌ها استفاده می کنید. از آن به عنوان لباسی مناسب برای موقعیت‌های مختلف مانند مهمانی رسمی، قرارِ کاری مهم یا موارد روزمره مانند گردش‌ها و خریدها و دیدار دوستان خود و … استفاده می‌کنید. بنابراین بهتر است با شرایط و اصول انتخاب مانتو مناسب خود آشنا شوید تا با صرف کم‌ترین زمان خود، تجربه بهترین خرید را داشته باشید.

شناخت انواع مدل مانتو

ممکن است شما هم گاهی در محل‌های متفاوت با ظاهر نامتعارف بانویی دیگر در آن جمع رو به رو شده باشید. البته این موضوع را می‌توان به سلیقه افراد نسبت داد و باید به سلایق متفاوت احترام گذاشت، اما بهتر است آداب و اصول حضور در مکان‌ها و مناسبات مختلف را رعایت کرد. برای مثال با توجه به اصول کاری، مانتو اسپرت نخی کوتاه اصلاً مناسب و برازنده ملاقات‌های کاری نخواهد بود. اولین مرحله خرید مانتو برای موقعیت‌های متفاوت شناخت مدل‌های مختلف مانتوها می‌باشد.

مانتو اسپرت و روزمره:

مانتوهای با کاربرد روزمره بهتر است دقیقاً همان چیزی باشند که شما انتظار دارید!

  • اگر شما به مانتو‌های دارای جیب، دکمه یا زیپ علاقه مند هستید و این نوع مانتو‌ها کارایی بیشتر در روز برایتان خواهند داشت، بهتر است از مانتو‌هایی با این ویژگی ها استفاده کنید.
  • اگر فعالیت روزانه بالایی دارید بهتر است مانتو‌هایی را انتخاب کنید که به شما اجازه بدهند به راحتی دست‌هایتان را حرکت بدهید و نگران نشستن و ایستادن خود نباشید.

در کل بهتر است مانتو روزمره مورد نظرتان علاوه بر تن خور مناسب و اعطای زیبایی ظاهری به فرم بدن شما، کمک کند احساس راحتی و آسایشِ خاطر را تجربه کنید.

انواع مدل مانتو پیشنهادی از برند درس ایگو:

مانتو رسمی:

همان‌طور که از اسم این نوع مانتو‌ها پیداست این مانتو‌ها مناسب مراسمِ رسمی میباشند مانند ملاقات کاری مهم یا جشن‌ها و مراسمات مرسوم اداری و یا حضور در مراسمی که به طور ویژه برایتان اهمیت دارد. از ویژگی‌های بارز این نوع مانتو‌ها می‌توان به اندامی بودن فرم آنها اشاره کرد مانند مانتو‌های اداری. استفاده از این مانتو‌ها نشان دهنده ارزشی است که شما برای محلی که در قرار است در آن حاضر شوید، قائل شده اید و نسبت به جایگاه خود شناخت کافی را دارید.

مانتو مجلسی:

زمانیکه صحبت از مانتو مجلسی میشود، ممکن است تعداد زیادی از افراد به یاد مانتو‌های پرزرق و برق و منجوق کاری شده و یا گیپور دار بیفتند درصورتی‌که تعریف مانتو مجلسی الزاما به این صورت نمیباشد. این نوع مانتو‌ها معمولاً از پارچه‌هایی دوخته می‌شوند که روی تن صاف و مرتب باشند و به سادگی چروک نشوند. ویژگی چروک نشدن مانتو مجلسی می‌تواند به دلیل استفاده بیشتر پلی استر نسبت به نخ در آن باشد. دوخت مانتو مجلسی به طور ویژه می‌باشد و مرتب و خاص بودن آن زبانزد عموم افراد است. فرم ایستایی مانتو مجلسی در تن به صورت اندامی می‌باشد و طرح آن بنا به سلیقه مشتریان متفاوت می‌باشد. شما در مجالس مهم مانند عقد یا عروسی یا حتی هنگام عذارای‌های رسمی بهتر است از این نوع مانتوها استفاده کنید و به طور ویژه و خاص در جمع نزدیکانتان بدرخشید.

  کمد لباس تابستانه
انواع جنس پارچه - شناخت جنس پارچه - انواع مدل جنس پارچه

آیا تا به‌حال به بازار تهران و قسمت پارچه فروشان رفته اید؟ اگر نرفته اید ،حتماً سری به آنجا بزنید. هنگام ورودتان، با غرفه‌ها و مغازه‌های مختلف مواجه خواهید شد که علاوه بر وجود اجناس متفاوت در طرح و رنگ‌های متفاوت، اجناسی هم هست که شما آن‌ها را مکرراً مشاهده خواهید کرد. قیمت پارچه‌ها و کیفیت آن‌ها بنا به تنوع پارچه طیف گسترده‌ای را شامل میشود که مناسب اکثر افراد جامعه می‌باشد. اگر زمان رفتن به آنجا را ندارید، می‌توانید از خیابان های معروف تهران در این حوزه مثل گاندی و زرتشت و یا پاساژ میری دیدن کنید. البته پارچه‌هایی با کیفیت و قیمت بالاتر را نیز مشاهده خواهید کرد. در هرکدام از این مغازه ها فروشندگان اسم‌های متفاوتی را روی اجناس خود گذاشته اند که ممکن است به جنس پارچه نیز مربوط باشد و به احتمال زیاد، جنس پارچه‌ها دقیقاً همانی نباشد که به شما می‌گویند. بعضی از پارچه‌ها دارای شناسنامه می‌باشند که جزئیات دقیق راجع‌ به جنس پارچه را می‌توان در آن شناسنامه مشاهده کرد. علاقه دارید اطلاعات بیشتری راجع به جنس پارچه ها مناسب خودتان داشته باشید؟

مقاله انواع مدل جنس پارچه  ما را از دست ندهید!

شناخت رنگ مانتو

انتخاب رنگ مناسب نیز یکی از موارد مهم هنگام خرید مانتو زنانه می‌باشد. پیشنهاد ما به شما اینست که اول نگاهی به کمد لباستان بیندازید. نگاه کردید؟ همان‌طور که در قبل اشاره کردیم، مطمئناً شما نیز پس از باز کردن مجدد کمدتان به این نتیجه می‌رسید که لباس‌های زیادی از نظرتان مخفی مانده است و تنوع رنگی لباس هایتان از آنچه که فکرش را می‌کردید بیشتر می‌باشد. پس از بررسی رنگ مانتو‌های خود متوجه کمبود رنگ‌های مهمی در لباس‌هایتان می‌شوید.

  • یادتان باشد همیشه نباید تیره پوشید

پوشیدن رنگ تیره در طولانی مدت ممکن است باعث تغییر در روحیه شما بشود. در هر سنی قرار دارید پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های شاد را از خود دریغ نکنید. شک نکنید که سرزنده‌ تر از قبل به فعالیت خود خواهید پرداخت.

در مقالات قبلی سعی کردیم شما را با نحوه شناسایی رنگ پوست آشنا کنیم. بنابراین، اگر هنوز رنگ پوست خود را نمی‌دانید بهتر است چند دقیقه از وقتتان را به شناسایی رنگ پوستتان اختصاص دهید.

به فصل دقت کنید!

انتخاب مانتو مناسب و باتوجه به فصل نیز ممکن است یکی از موارد پیش پا افتاده در ذهن شما باشد. اما گاهی ممکن است مانتویی را بپسندید و هنگام خرید مانتو یادتان برود برای فصل مورد نظرتان مناسب نیست.

اشتراک گذاری پست