۹ ترفند رهایی از موی سر وز و خشک

9 ترفند رهایی از موی سر وز و خشک

۹ ترفند رهایی از موی سر وز و خشکزمان مطالعه: ۵ دقیقه

بیشتر ما تجربه موی سر وز شده را داریم. حتی گاهی استفاده از ضد وز موی سر  هم کمکی نمیکند، خصوصا در فصل تابستان. اما چرا؟

ضد وز موی سر را باید پس از استحمام استفاده کرد. در غیر این صورت، موی سر فرصت دارد تا به حالت وز کردگی برسد. دلیل دیگر این است که: مانند ریشه های درخت که به سمت آب حرکت می کنند، موی سر نیز همین طور است. به سمت قسمت مرطوب تمایل دارد، به همین دلیل وقتی رطوبت هوا زیاد باشد، مو ها به سمت هوا جذب می شوند. یعنی نزدیک ترین منبع رطوبتشان!

اما چه کنیم که این اتفاق برای موهایمان نیفتد؟ و چگونه از موهای وز شده  سر رهایی پیدا کنیم؟ زیر در مورد رهایی از موی سر وز و خشک می پردازیم:

9 ترفند رهایی از موی سر وز و خشک

۱. مدل مو را درست انتخاب کنید

با انتخاب درست مدل مو از شر موی سر وز آسیب دیده خلاص شوید. موخوره ها می توانند به سمت ریشه مو سر رشد کنند که همین موضوع باعث آسیب موی سر و وز شدن موی سر می شود. بنابراین موهای خود را کوتاه کنید. اما نه زیاد.

اگر در محیطی مرطوب زندگی می کنید، به یاد داشته باشید که موهایتان را زیاد کوتاه نکنید. سنگین بودن موی سر شما باعث میشود مو به سمت پایین کشیده شود و وز نکند.

موخوره موی سر

۲. دما را کاهش دهید.

یکی دیگر از مواردی که باعث میشود موی سر وز و خشک داشته باشید دوش گرفتن به آب داغ است، با این که ممکن است دوش آب داغ برای عضلاتتان لذت بخش باشد، اما برای موهایتان مضر است. آب گرم می تواند موجب رشد کوتیکول ها شود. و زمانی که کوتیکول ها زیاد شوند، موی سر رطوبت بیشتری نیاز دارد.

نیاز نیست با آب سرد دوش بگیرید، اما از حمام بخار و با آب خیلی داغ دوری کنید.

۳. از مواد شوینده مناسب موی سرتان استفاده کنید

محصولاتی که الکل زیادی دارند، باعث از بین رفتن رطوبت موی سر می شوند. برای جلوگیری از وز شدن موی سر، از شامپو های آبرسان استفاده کنید. مانند گلیسیرین. که رطوبت زیادی برای محافظت از مو ایجاد و از خشک شدن موی سر جلوگیری و به رشد سریع مو کمک می کند.

  5 راهکار موثر جهت سفید کردن دندان ها

۴. نرم کننده مو را فراموش نکنید

ممکن است فکر کنید هر بار که به حمام می روید باید موهایتان را شامپو کنید. اما این طور نیست. حتی بهترین شامپو ها هم چربی طبیعی موی سر را میگیرند. بهتر است یک بار درمیان از شامپو و نرم کننده استفاده کنید.

۵. از ماسک مو استفاده کنید

بعضی از وز شدگی مو ها، به درمان عمیق تری نیاز دارند. یک بار در هفته از ماسک های آبرسان استفاده کنید. این ماسک ها قالبا شامل روغن نارگیل، روغن آرگان و.. هستند که می توانند به ترمیم موی سر وز و خشک شما کمک کنند.

۶. مانع شکنندگی مو شوید

وقتی حوله را زیاد بر روی موهایتان می کشید، باعث می شوید کوتیکول ها از بین بروند در نتیجه موهای تان وز و خشک شوند. به جای این کار، موهایتان را در حوله سر حمام بپیچید و زمان دهید تا موهای تان خشک شوند.

اگر پیش از خواب استحمام می کنید، حتما در طول خواب از حوله سر استفاده نمایید. این کار باعث می شود که موهای خیس زیاد بر روی بالش کشیده نشود و سایش ایجاد نشود و کوتیکول ها سالم باقی بمانند.

۷. به موقع آبرسان مو استفاده کنید

بهترین راه برای رهایی از موی سر وز، استفاده از آبرسان بلافاصله پس از حمام است. از محصولاتی استفاده کنید که دارای روغن و سیلیکون هستند. این مواد، یک لایه محافظتی بر روی موهای وز سر شما ایجاد می کنند.

۸. از حرارت دوری کنید

توصیه می شود که از مواردی مانند سشوار و اتوی مو که دارای حرارت هستند، تا حد امکان دوری کنید زیرا در وز شدن مو تاثیر گذار هستند. اما اگر مجبور به استفاده از آن ها هستید، از اسپری های محافظ حرارتی مو استفاده کنید تا آسیب کمتری به موهایتان وارد شود.

۹. سَری های سشوار را فراموش نکنید.

اگر موهای فر یا وز دارید، خشک کننده هایی مثل سشوار، می توانند دشمن شما باشند. اما با استفاده از سَری های مختلف سشوار، می توانید از آن به نفع خودتان استفاده کنید. در واقع برای این مدل موهای وز سر، باد خشک کن باید به صورت نقطه ای اعمال شود.

اشتراک گذاری پست